>>>W H Y T R A N S L A T O R F A C E B O O K

четвер, 14 січня 2010 р.

Газета "Простори": про художній переклад і "війну"З нагоди виходу 2 номера газети "Простори" хочу згадати тут на WhyTranslator про перший випуск, присвячений проблемам художнього перекладу в Україні. У цьому випуску:


Тетяна Баскова: Смерть переводчика
Євгенія Бєлорусець: Про этот номер
Леонід Тумасов: Мы - Хароны
Тимофій Гаврилів: Радше мертвий, ніж живий
Олексій Прокоп'єв: Нет сетей подо льдом
Александер Клюґе: Стрекозы смерти
Павло Солодько: Від читача
Інтерв'ю з Катаріною Раабе та Габріель Льойпольд: Тут не было восемьдесят девятого
втрата як персонаж: Чарльз Буковскі
Де(кон)струкція снів: спроба писати. Катя Ланґе-Мюллер 
Крістіан Мартін: Процес перекладу
Альфред Дьоблін: Танцівниця і тіло
Жестокие утра: Герта Крефтнер
Франсіс Понж: Три сатиры
Гендрік Джексон: Переклад за схильністю
*


Презентація 2 номера газети "Простори" відбудеться в книгарні "Є" (Київ) 21 січня о 18 годині. З прес-релізу:


Газету «Простори» створено літераторами, художніми перекладачами й митцями, які у спільному діалозі осмислювали метафору такого широкого поняття, як «війна», в українській дійсності та шукали взаємозв’язків із іншими європейськими літературами, зокрема німецькою, австрійською та французькою.


У номері «Поряд з війною» представлені тексти австрійського автора Мартіна Ляйденфроста, Курта Льотґеба, німецької письменниці Катрін Рьоґґла, французького автора і мистецтвознавця Жака Ґербера, соціологині Анастасії Рябчук, поета Ігора Помєранцева, публіцистки з Франції Емілі Бувар, української авторки Євгенії Бєлорусець, а також переклади Марка Бєлорусця, Андрія Рєпи, Тетяни Баскакової, Наталії Чермалих, Анни Лацанич, Катерини Міщенко. Самостійний тематичний ряд утворюють малюнки українського митця Микити Кадана.


У рамках презентації відбудуться літературні читання; також буде вестися розмова про візуальну складову метафори «війни». Гостей запросять до дискусії щодо актуальності теми видання й необхідності сьогодні такого медіатора літературно-мистецького активізму як газета.

Немає коментарів: